
Tegoroczna edycja wydarzenia Local Trends: EFS przyniosła odpowiedzi na wiele istotnych tematów ze sfery samorządów, administracji publicznej, ale także biznesu i środowisk naukowych. We forum wzięli również udział przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.
Prof. Paweł Swianiewicz poprowadził debatę Policentryczna strategia rozwoju kraju: Partnerstwa a polityki i procesy rozwoju JST, która odbyła się pierwszego dnia Local Trends w Poznaniu. W panelu prowadzonym przez dyrektora Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego kluczowym zagadnieniem było jak odejść od centralizacji na rzecz współdziałania wielu ośrodków. Tego dnia prof. Swianiewicz wziął jeszcze udział w jednym panelu pn. 2 lata po zmianie. Relacje rząd-samorząd, który przygotowany był przez Fundację im. Stefana Batorego.
W drugim dniu Europejskiego Forum Samorządowego, NIST miał swój panel prowadzony przez dr Annę Dąbrowską, kierowniczkę Zespołu ds. Badań i Analiz Samorządowych. Panel poświęcony był zagadnieniu zmian klimatycznych i ich konsekwencji dla działań samorządów.

ul. Zielona 18
90-601 Łódź
Tel. +48 42 633 10 70
Tel. +48 503 615 663
Godziny pracy sekretariatu: 8.00-16.00
NIST sekretariat
E-mail: sekretariat@nist.gov.pl
ePUAP adres: /NIST/SkrytkaESP
e-Doręczenia: AE:PL-91025-87686-UBSDF-31
Nip: 727-279-74-30
Regon: 362481973
Mapa