NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Współpraca krajowa » Porozumienie z Akademią Nauk Stosowanych w Łomży

Porozumienie z Akademią Nauk Stosowanych w Łomży

A+ A-

Pierwszym wspólnym działaniem Akademii Nauk Stosowanych w Łomży oraz Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, przy merytorycznej współpracy z Miastem Łomża, jest wspólna organizacja Międzynarodowej Konferencji pt. „Prawne i organizacyjne aspekty międzynarodowej współpracy samorządowej”, która odbędzie się w 16 czerwca 2023 roku w ANSŁ w formie hybrydowej i będzie jednym z ważniejszych wydarzeń jubileuszu 605-lecia nadania praw miejskich Łomży. W obradach wezmą udział przedstawiciele zagranicznych uczelni oraz samorządów partnerskich Miasta Łomża.

Ideą Konferencji jest pochylenie się nad prawnymi oraz organizacyjnymi aspektami współpracy międzynarodowej realizowanej przez jednostki samorządu terytorialnego, co ma silne umocowanie nie tylko w aktach prawa międzynarodowego, ale także w praktyce samorządowej, której symbolem jest prężnie funkcjonująca formuła miast i gmin partnerskich. Celem Konferencji jest wymiana doświadczeń, dobrych praktyk związanych z kooperacją samorządów na szczeblach międzynarodowych, przedstawienie i omówienie ram prawnych, poglądów w ww. obszarze, a także dyskusja o wyzwaniach, szansach i przyszłości współpracy polskich jednostek samorządu terytorialnego z zagranicznymi partnerami.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego