NIST - powrót do strony głównej
Strona główna » Bezpłatne szkolenie on-line - pn. "Szkolenie z ochrony przez cyberzagrożeniami dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego: Phishing jako zagrożenie dla bezpieczeństwa informacji" - 10 lipca 2024r.

Bezpłatne szkolenie on-line - pn. "Szkolenie z ochrony przez cyberzagrożeniami dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego: Phishing jako zagrożenie dla bezpieczeństwa informacji" - 10 lipca 2024r.

A+ A-

Nabór na szkolenie został zakończony. Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zaprasza na bezpłatne szkolenie online pn. "Szkolenie z ochrony przed cyberzagrożeniami dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego: Phishing jako zagrożenie dla bezpieczeństwa informacji", które odbędzie się 10 lipca 2024 r., w godz. 10.00-11.30 na platformie CISCO WEBEX. Prowadzenie Mariusz Stasiak vel Stasek.

Nabór na szkolenie został zakończony. 

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zaprasza na bezpłatne szkolenie online pn. "Szkolenie z ochrony przed cyberzagrożeniami dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego: Phishing jako zagrożenie dla bezpieczeństwa informacji", które odbędzie się 10 lipca 2024 r., w godz. 10.00-11.30 na platformie CISCO WEBEX. Prowadzenie Mariusz Stasiak vel Stasek.

W załączniku instrukcja dołączenia do spotkania online.

Plan szkolenia:

Wstęp: Czym jest phishing i jakie są zagrożenia z nim związane. Prawdziwe przypadki naruszenia ochrony danych i bezpieczeństwa informacji w Jednostkach Samorządu Terytorialnego za pomocą phishingu. Omówienie ataków phishingowych na przykładach ujawnionych przez CERT, NASK i innych. Skutki ataku phishingowego.
Co przestępca zyskuje atakując JST. Rodzaje phishingu: spear-phishing, smishing, vishing itp. jakie techniki stosują cyberprzestępcy i jak można je rozpoznać. Techniki obrony przed phishingiem: techniki, które można zastosować, aby zminimalizować ryzyko i skutki ataku phishingowego.
Przykłady najlepszych praktyk: sposoby rozpoznawania ataków phishingowych, właściwe zachowania w celu uniknięcia ataku, minimalizacji jego skutków, a także działań prewencyjnych.
Zakończenie: Podsumowanie, wskazanie kanałów pomocy i informacji związanych z cyberoszustwami.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy szkolenia on-line mają możliwość wygenerowania zaświadczenia potwierdzającego udział w szkoleniu.

Rejestracja na szkolenie odbywa się przez wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszenia udziału jn. (Uwaga adres email podany przy rejestracji musi być tożsamy z adresem email z jakiego logują się Państwo bezpośrednio na szkolenie online).

Prosimy zwrócić szczególną uwagę podczas rejestracji na wpisanie poprawnego adresu e-mail, na który zostanie przesłane zaproszenie z linkiem udostępniającym szkolenie. Jednocześnie informujemy, że każda osoba powinna użyć odrębnego adresu e-mail. Uwzględniane będą wyłącznie unikatowe adresy e-mail. Po wysłaniu do nas formularza powinniście Państwo otrzymać wiadomość email potwierdzającą prawidłowość zgłoszenia.

Na 1 godzinę przed szkoleniem otrzymacie Państwo drugą wiadomość email z linkiem zapraszającym na przedmiotowe szkolenie.

Na 20 minut przed szkoleniem pokój wirtualny, w którym odbywać się będzie szkolenie zostanie otwarty i będzie dostępny dla uczestników szkolenia. NIST zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia bądź zmiany terminu, jeśli wynikną nieprzewidziane trudności organizacyjne, uniemożliwiające przeprowadzenie szkolenia, o czym poinformujemy Państwa drogą email-ową przed planowanym rozpoczęciem szkolenia, informacja taka znajdzie się również na stronie internetowej www.nist.gov.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Mirosława Mikołajczyk mail: miroslawa.mikolajczyk@nist.gov.pl , tel. 510 872 795

Katarzyna Wieczorek mail: katarzyna.wieczorek@nist.gov.pl ,tel.500 165 778

 

 

PDF
kontakt

Ul. Zielona 18
90-601 Łódź
Tel. +48 42 633 10 70
Tel. +48 503 615 663

NIST sekretariat
E-mail: sekretariat@nist.gov.pl

ePUAP adres: /NIST/SkrytkaESP
e-Doręczenia: AE:PL-91025-87686-UBSDF-31

Nip: 727-279-74-30
Regon: 362481973
Mapa

rss

Copyright © 2025 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego