NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Konferencja -„Formacje ochotnicze w Polsce” - 10 grudnia 2019 r. - Łódź

Formacje ochotnicze w Polsce przedwojennej, Armia Krajowa, Konspiracyjne Wojsko Polskie a Wojska Obrony Terytorialnej – etos, tradycje, wyzwania – pod takim hasłem przebiegała konferencja naukowa w Pałacu Biedermanna w Łodzi. Wydarzenie zorganizowali: 9 Łódzka Brygada WOT, IPN oddział w Łodzi oraz Uniwersytet Łódzki. W konferencji wziął również udział przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Konferencja - „Instrumenty realizacji wymagań uchwał antysmogowych w Małopolsce” - 10 grudnia 2020 r. - Zakopane

Konferencja, organizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, jest skierowana do przedstawicieli samorządu terytorialnego z województwa małopolskiego. Wydarzenie ma na celu między innymi zaprezentowanie działań, które są podejmowane w obszarze poprawy jakości powietrza oraz efektywności energetycznej oraz pełniących funkcję wspomagającą w tym zakresie - instrumentach finansowych. W planach jest również zaprezentowanie przedsięwzięć o charakterze antysmogowym organizowanych przez samorządy z małopolski. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konkurs "Innowacyjny Samorząd"

Nowatorstwo w skali kraju i efektywność zastosowanych rozwiązań stanowić będą główne kryteria oceny w konkursie, do którego zgłoszenia należy przesyłać do 24 stycznia 2020 r. korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej: https://innowacyjnysamorzad.pap.pl/wez-udzial-w-konkursie/. Zwycięzcy konkursu „Innowacyjny samorząd” zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się 26 lutego 2020 r. w Sali pod Kopułą w siedzibie ministerstwa w Warszawie. Konkurs „Innowacyjny samorząd” organizowany jest w ramach współpracy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w z Serwisem Samorządowym Polskiej Agencji Prasowej.


Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) zaprasza na TYDZIEŃ Z E-RECEPTĄ

Szkolenia w zakresie e-recepty, e-skierowania i Internetowego Konta Pacjenta (IKP) odbywają się w Warszawie i przeznaczone są dla lekarzy, personelu medycznego, a także przedstawicieli placówek medycznych.

100-lecie zaprzysiężenia Jan Świercza na burmistrza Zgierza, 4 grudnia 2019 r., Zgierz

4 grudnia 2019 r. Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego - dr Iwona Wieczorek, wzięła udział w obchodach 100-lecia zaprzysiężenia Jana Świercza na burmistrza Zgierza. Podczas uroczystości w Muzeum Miasta Zgierza odsłonięto popiersie Jana Świercza ufundowane przez rodzinę włodarza, którego autorką jest prawnuczka Beata Małecka - krakowska artystka.

Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych, 5 grudnia 2019 r., Ozorków

5 grudnia 2019 r. dr Iwona Wieczorek, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, wzięła udział w Przeglądzie Tradycji Bożonarodzeniowych. Wydarzenie, które zorganizowane zostało przez Zarząd Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę odbyło się w Kościele p.w. Św. Józefa w Ozorkowie. Przybyłych na uroczystość gości przywitała Prezes Zarządu Oddziału Halina Chojnacka i zaprosiła do wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci. Do udziału w Przeglądzie organizatorzy zaprosili osoby niepełnosprawne, dzieci, młodzież, uczniów szkół specjalnych i integracyjnych z terenów ziemi łódzkiej, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Domy Pomocy Społecznej. Uroczystość uświetnił występ osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia ,,Studio Integracji” pod kierunkiem Krzysztofa Cwynara.

Szkolenie z koncepcji funkcjonowania e-recepty w Rzeszowie

5 grudnia 2019 r. o godz. 13:00 w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15 (Sala Kolumnowa) odbędzie się szkolenie z e-recepty, przeznaczone dla pracowników medycznych (osób uprawnionych do wystawiania recept). Szkolenie prowadzi pracownik Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).

Konferencja - „Elektroniczny obieg informacji w firmie” - 12 grudnia 2019 r. - Gdańsk

12 grudnia 2019 r. w Hotelu Mercure w Gdańsku odbędzie się konferencja poświęcona tematyce związanej z elektronicznym obiegiem informacji.

Konferencja - „Bezpieczeństwo i niezawodność systemów IT” - 5 grudnia 2019 r. - Kraków

Zakres tematyczny bezpłatnej konferencji, która odbędzie się w Hotelu Holiday Inn w Krakowie, obejmuje między innymi zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji, polityki zapobiegania wyciekom danych, a także oprogramowanie antywirusowe i systemy archiwizacji danych.

Szkolenie dla ŁÓDZKIEJ WOJEWÓDZKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO, 3 grudnia 2019 r., Łódź

3 grudnia 2019 r. na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zorganizował szkolenie dla członków ŁÓDZKIEJ WOJEWÓDZKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO. Szkolenie, które dotyczyło struktury samorządu terytorialnego, przeprowadził dr Grzegorz Leśniewicz.

Tomaszów wspiera ekologiczne inwestycje

Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego będą mogli korzystać z ulgi od nieruchomości za inwestycje w fotowoltaikę.

Forum Promocji Województwa Łódzkiego, 2-3 grudnia 2019 r., Bełchatów

2 grudnia 2019 r. Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek uczestniczyła w Forum Promocji Województwa Łódzkiego, które odbywało się w Hotelu Wodnik w Bełchatowie.

XII Konferencja Krakowska -"Człowiek w drodze - z szacunkiem dla siebie, innych, przyrody"- 2-3 grudnia 2019 r. - Kraków

W dniach 2-3 grudnia 2019 r. po raz 12 odbędzie się Konferencja Krakowska. Tegoroczna edycja tego wydarzenia w centrum zainteresowania stawia człowieka. Wydarzenie odbędzie się Centrum Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, Rynek Główny 3.

Konferencja „Archiwum Dokumentów Elektronicznych”, 2-3 grudnia 2019 r., Warszawa

W dniach 2-3 grudnia 2019 r. w sali pod kopułą w budynku Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (pl. Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie) odbędzie się konferencja „Archiwum Dokumentów Elektronicznych”.

Nabór wniosków w Konkursie Partnerstwo dla Wolontariatu-Edycja Lokalna 2020 w ramach Korpusu Solidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030

Konkurs ma na celu wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wskazanie różnorodnych form wolontariatu oferowanych przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego PracoDAWCĄzdrowia

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego otrzymał certyfikat pracoDAWCAzdrowia za ponad przeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu programów zdrowia w środowisku pracy.

Dolny Śląsk wspiera wymianę kotłów

Dolny Śląsk przeznacza kolejne pieniądze na inwestycje ograniczające tzw. emisję kominową. W Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej ogłoszono konkurs na dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych i odnawialnych źródeł energii. Do dyspozycji jest ponad 22,5 miliona złotych.

20-lecie samorządu województwa podkarpackiego

26 listopada 2019 r. na uroczystej sesji sejmiku w Rzeszowie podsumowano dwie dekady przemian i dynamicznego rozwoju Podkarpacia. Metamorfoza regionu jest możliwa również dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich. W wydarzeniu udział wzięła Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Kompleksowe programy na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej w województwie małopolskim

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, ogłoszono konkursy związane z realizacją kompleksowych programów na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia.

1-20   ...   881-900   901-920   921-940   941-960   961-980   ...   1601-1605  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego