NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Nabór w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa” na 2020 rok.

Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło nabór wniosków na dofinasowanie wydarzeń w 2020 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości.

Nowe mechanizmy polityki rozwoju

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw, którego celem jest wzmocnienie zarządzania rozwojem Polski na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym.

Przygotowania do Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku

Katowice będą gospodarzem zbliżającego się Światowego Forum Miejskiego (WUF).

Konkurs - „Innowacyjny samorząd”

Termin zgłoszeń do konkursu: od 6 listopada 2019 r. do 24 stycznia 2020 r.

Szkolenie e-learning „Potrzeby zdrowotne. Podstawowe pojęcia oraz polskie i zagraniczne doświadczenia oceny potrzeb zdrowotnych populacji”

Szkolenie e-learning „Potrzeby zdrowotne. Podstawowe pojęcia oraz polskie i zagraniczne doświadczenia oceny potrzeb zdrowotnych populacji”. Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia organizuje bezpłatne szkolenie e-lerningowe.

Kongres oświatowy w Zakopanem, 13 listopada 2019 r., Zakopane

13 listopada 2019 r. w Zakopanem rozpoczyna się Kongres EduHoryzonty „Zarządzanie oświatą w sercu Europy”. Przez dwa dni eksperci związani z oświatą będą dyskutować, wymieniać doświadczenia i pomysły.

Które miasto jest przyjazne dla młodych ?

Warszawa jest najbardziej przyjaznym miastem dla ludzi młodych - tak wynika z rankingu przygotowanego przez Fundację Roberta Schumana. Wysokie noty otrzymały również Rzeszów i Katowice. Dokument powstał w oparciu o punktację dotyczącą takich obszarów jak: gospodarka lokalna, edukacja, infrastruktura, mobilność, kultura i rozrywka, otwartość, zdrowie i opieka.

Program „Czyste Powietrze”

Celem programu „Czyste powietrze” jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa.

Premier odwołał wojewodów i wicewojewodów, którzy zostali posłami.

Sekretarz Stanu Paweł Szefernaker, który w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji nadzoruje pracę wojewodów poinformował, iż z dniem 11 listopada br. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał ośmioro wojewodów oraz dwoje wicewojewodów, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskali mandaty poselskie. Do czasu powołania nowych wojewodów, zadania wojewodów wykonywać będą wicewojewodowie.

Narodowe Święto Niepodległości

Przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2019 r.. Uroczystości przed płytą Nieznanego Żołnierza w Łodzi poprzedziła Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej w intencji Ojczyzny celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolitę Łódzkiego. Po zmianie warty odśpiewano hymn i przemówił wicewojewoda łódzki. Odczytano apel pamięci, a po salwie honorowej złożono wieńce i kwiaty, następnie odbyła się defilada kompanii honorowych.

„Niepodległa do Hymnu” - zapraszamy do wspólnego śpiewania Hymnu 11 listopada 2019 r.

W 2018 w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w kraju i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Kolejna edycja akcji odbędzie się w tym roku. Już dziś zapraszamy Państwa do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada 2019 r. dokładnie o godzinie 12:00.

V Senioralia Regionu Wieruszowskiego, 8 listopada 2019 r.

8 listopada 2019 r. w Wieruszowskim Domu Kultury odbyły się 5 Senioralia Regionu Wieruszowskiego będące otwartym przeglądem twórczości artystycznej z okazji obchodów ogólnopolskiego dnia seniora.

Warsztaty - „Jak zrealizować działanie animacyjne w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowe ?", 8 listopada 2019 r, Piotrków Trybunalski

Biuro Programu „Niepodległa”, Związek Powiatów Polskich oraz Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na bezpłatne szkolenie przeznaczone dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych pt. „Jak zrealizować działanie animacyjne w oparciu o lokalne dziedzictwo kulturowe?".

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/users/JerzyGorecki-2233926

Drony w walce ze smogiem.

Eksperci DroneLAB Środowisko opracowali dokument, który zawiera rekomendacje dotyczące stosowania dronów w walce ze smogiem, a także wskazówki do specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla usługi pomiaru smogu.

Obraz https://pixabay.com/pl/users/_Alicja_-5975425

„Maluch +” odmienił życie rodziców.

W ramach tegorocznej edycji programu „Maluch +” może powstać do 27,6 tys. miejsc opieki dla dzieci do lat trzech. Samorządy z całego kraju sięgają po ministerialne pieniądze. Program przede wszystkim odmienił życie tysięcy rodziców z małych miejscowości.

Prelekcja pt. „Zdrowy Senior" - 4 listopada 2019 r. - Pabianice

4 listopada 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach na zaproszenie Pabianickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku , Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek wygłosiła prelekcję pt. „Zdrowy Senior”.

Międzynarodowa konferencja nt. International Conference on the Twelve Principles of Good Governance and the European Label of Governance Excellence, 28 październik 2019 r., Strasburg

28 października 2019 r. w Strasburgu odbyła się Międzynarodowa konferencja nt. The Twelve Principles of Good Governance and the European Label of Governance Excellence dotycząca dwunastu zasad dobrego zarządzania w administracji lokalnej. Konferencja została zorganizowana przez Centrum doskonalenia ds. dobrego rządzenia Rady Europy (Centre of Expertise for Good Governance, które podlega Komitetowi CDDG - European Committee of Democracy and Governance), w ramach programu przewodnictwa Francji w Komitecie Ministrów Rady Europy.

Konferencja - „Z tradycją w przyszłość - design thinking o turystyce wiejskiej i agroturystyce”, 19 października 2019 r., Nadarzyn

19 października 2019 r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie miała miejsce konferencja pt.: ,,Z tradycją w przyszłość – design thinking o turystyce wiejskiej i agroturystyce”.

Konkurs - Menedżerowie innowacyjnych praktyk w instytucjach publicznych

Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego zaprasza do udziału w konkursie na menedżerów innowacyjnych praktyk w instytucjach publicznych.

Jubileusz 25-lecia działalności Stowarzyszenia „Łódzki Klub Amazonka”, 11 października 2019 r. Łódź

11 października 2019 r. Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek wzięła udział w Jubileuszu 25-lecia działalności Stowarzyszenia „Łódzki Klub Amazonka”.

1-20   ...   941-960   961-980   981-1000   1001-1020   1021-1040   ...   1601-1605  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego