NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia naukowe

Wydarzenia naukowe


Rząd przyjął pakiet dotyczący tarczy antykryzysowej

Ochrona zatrudnienia i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu projektów ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową. Projekty te opracowały: Ministerstwo Rozwoju; MRPiPS; Ministerstwo Finansów; ZUS; KNF; PFR; Ministerstwo Sprawiedliwości; MSWiA, pod nadzorem KPRM i we współpracy z innymi ministerstwami oraz instytucjami publicznymi.

Apel Ministra Rolnictwa do samorządów - nie zamykajmy targowisk i bazarów !

Wdrożone w życie przepisy, ograniczające przebywanie poza miejscem zamieszkania, dopuszczają możliwość robienia zakupów spożywczych i dotarcie do pracy. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie Minister Rolnictwa J.K. Ardanowski zwraca uwagę, że targowiska i bazary to miejsca pracy wielu osób i ich rodzin. To miejsca, na które docierają produkty od rolników, którzy mają ograniczony dziś zbyt z powodu zamknięcia barów, restauracji czy stołówek.

Dopłacimy do wynagrodzeń, by utrzymać zatrudnienie poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Pracodawcy, którym na skutek pandemii koronowirusa spadły obroty, będą mogli starać się o dofinasowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz marszałkowie regionów zapewnią pieniądze na pokrycie kosztów wynagrodzeń pracowników i składek na ubezpieczenia społeczne. To jedno z rozwiązań, które znalazło się w projekcie tarczy antykryzysowej.

KORONAWIRUS (SARS-Cov-2) W POLSCE. DZIAŁANIA RZĄDU RP W WALCE Z EPIDEMIĄ

O pierwszym przypadku pacjenta z zakażeniem koronawirusem w naszym kraju (COVID - 19) poinformował podczas konferencji prasowej minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski w dniu 4 marca 2020 roku. Na chwilę obecną - w dniu 23 marca 2020 roku w Polsce potwierdzonych zostało 684 przypadków zachorowań na chorobę o nazwie COVID-19, wywołaną nowym koronawirusem SARS-Cov-2, a 8 osób zmarło.

Miliony na zdalnych lekcjach - inicjatywa Ministerstwa Cyfryzacji

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji niemal 1,4 miliona użytkowników i ponad 22 miliony odsłon, do tego ponad trzy tysiące materiałów – to najkrótsze podsumowanie pierwszego tygodnia uruchomionego przez MC portalu gov.pl/zdalnelekcje

ŁÓDZKIE W WALCE Z COVID-19

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował pakiet informacji „Łódzkie w walce z codiv-19”. Informacje zamieszczone na stronie https://biznes.lodzkie.pl/koronawirus/ przeznaczonych są dla mieszkańców województwa łódzkiego, ze szczególnym uwzględnieni m.in. przedsiębiorców, rolników czy studentów.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogranicza działanie uczelni do 10 kwietnia 2020 r.

Do 10 kwietnia 2020 r. przedłużamy ograniczenie działania uczelni w Polsce poinformował Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wejdzie w życie 26 marca 2020 r.

Ministerstwo Finansów zmienia termin wprowadzenia nowej matrycy stawek VAT

Ministerstwo Finansów wychodząc naprzeciw postulatom podatników, przesuwa termin stosowania nowej matrycy stawek podatku VAT. Nowe rozwiązania obowiązywać będą od 1 lipca 2020 r. „Chcemy, by firmy nie musiały martwić się nowymi obowiązkami w tym trudnym dla nich czasie. Dlatego po decyzji o przesunięciu terminów związanych z nowym JKP VAT i Centralnym Rejestrem Beneficjentów Rzeczywistych, zdecydowaliśmy się też przełożyć w czasie stosowanie nowej matrycy VAT” - mówi Minister Finansów Tadeusz Kościński.

Kształcenie na odległość - nowe regulacje prawne Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało na swoich stronach o zmianie przepisów, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. MEN określiło zasady prowadzenia nauczania na odległość oraz stworzyło możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Tarcza antykryzysowa dla III sektora - wystąpienie Przewodniczącego ds. Pożytku Publicznego prof. Piotra Glińskiego

Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego prof. Piotr Gliński poinformował 20 marca 2020 r., że w związku z zagrożeniem COVID-19 rząd obejmie organizacje pozarządowe działaniami osłonowymi w ramach tarczy antykryzysowej .

Kongres Przewodniczących Rad Gmin, Miast i Powiatów - Ustronie 20-21 marca 2020 r.

W dniach 20 – 21 marca 2020 r. w Ustroniu odbędzie się Kongres Przewodniczących Rad Gmin, Miast i Powiatów. Podczas wydarzenia zostanie omówiona m.in. tematyka organizacji pracy organu stanowiącego w kontekście wymagań wynikających z przepisów prawa oraz skutki ostatnich zmian prawnych w samorządowych ustawach ustrojowych dla praktyki funkcjonowania organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego.

„Przyszłość samorządu terytorialnego” - konferencja w Katowicach

Katedra Prawa Samorządu Terytorialnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje w dniach 12 - 13 marca 2020 r. konferencję naukową: „Przyszłość samorządu terytorialnego”.

Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich - Wrocław 5-6 marca

Możliwości rozwoju miasta wobec rosnących obciążeń finansowych będą jednym z głównych tematów dorocznego Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich, które odbędzie się 5-6 marca br. we Wrocławiu.

Rekordowe nakłady na „Aktywny Samorząd”

Wystartowała kolejna edycja programu „Aktywny Samorząd”. Wnioski mogą składać samorządy na poziomie powiatowym, dla których środki pochodzące z programu są uzupełnieniem ich działań w ramach zadania własnego. Wsparcie może być przeznaczone na transport, edukację lub zakup sprzętu elektronicznego. W tym roku na realizację programu przeznaczono prawie 200 mln zł.

Renesans polskich rzek i jezior?

W pierwszym kwartale bieżącego roku ma być gotowy program renaturyzacji wód – informuje Państwowe Gospodarstwo Wodne. Celem jest zwiększenie retencji naturalnej – realizowanej za pomocą środków mających na celu ochronę zasobów wodnych przez przywracanie lub utrzymanie naturalnych ekosystemów. Takie działania w znacznym stopniu przyczyniają się do zmniejszenia strat ponoszonych przez społeczeństwo, środowisko i gospodarkę kraju na skutek zmian klimatu, stanowiąc jedną z możliwości adaptacji do zmian klimatu.

Przyszłość oświaty i wyzwania - konferencja w Lublinie

3-4 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty Edukacji Przyszłości.

II Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Samorządów Terytorialnych Województwa Mazowieckiego - 27 lutego 2020 r. - Warszawa

Kwestia ochrony danych osobowych i finansowanie samorządowej oświaty będą głównymi tematami II Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Samorządów Terytorialnych Województwa Mazowieckiego, które odbędzie się 27 lutego br w Hotelu Gromada w Warszawie. Podczas wydarzenia zostaną omówione obowiązki ciążące na IOD w trakcie jego pracy na rzecz danej JST. Poruszona zostanie również kwestia finansowania samorządowej oświaty.

XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH - 26-27 lutego 2020 r., Kielce

Wystawa poświęcona ochronie środowiska oraz gospodarce odpadami odbędzie się w dniach 26-27 lutego 2020 r. w Kielcach. W ubiegłym roku miała miejsce jubileuszowa - XX edycja wydarzenia, podczas którego swoją obecność zgłosiły 62 firmy z ośmiu krajów.

Wspólny bilet dla trójmiejskiej metropolii

W ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, będzie funkcjonował wspólny, zintegrowany, bilet na pojazdy transportu publicznego. Bilet powinien być dostępny dla mieszkańców za kilka miesięcy. Możliwe, że do projektu dołączą kolejne gminy. Bilet w cenie 150 zł miesięcznie (ulgowy 75 zł) da prawo do podróżowania środkami komunikacji publicznej na obszarze zajmowanym przez czternaście sąsiadujących z sobą gmin metropolii: Pruszcz Gdański (miasto), Pruszcz Gdański (gmina wiejska), Kolbudy, Żukowo, Gdańsk, Szemud, Sopot, Gdynia, Kosakowo, Rumia, Reda, Luzino, Wejherowo (miasto), Wejherowo (gmina wiejska)

Mieszkanie w zamian za remont

40 mieszkań czeka na lokatorów w ramach tegorocznej edycji programu „Mieszkanie za remont” realizowanego w Katowicach. W ramach programu można wynająć lokal po preferencyjnej cenie w zamian za jego odnowienie.

1-20   ...   501-520   521-540   541-560   561-580   581-600   ...   881-893  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego