NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia naukowe

Wydarzenia naukowe


Targi Funduszy Europejskich, 30 listopada 2019 r., Opole

30 listopada 2019 r. o godzinie 12:00 w Opolskim Centrum wystawienniczo Kongresowym w Opolu przy ul. Wrocławskiej 158 odbędą się Targi Funduszy Europejskich.

Konferencja - „Społeczeństwo obywatelskie: przestrzeń troski o dobro wspólne” - 29 listopada 2019 r., Warszawa

W wydarzeniu zorganizowanym przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego wzięło udział ponad 200 gości i blisko 80 ekspertów związanych z działalnością na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych, administracji publicznej, biznesu i świata nauki.

4. Forum Inteligentnego Rozwoju - 28 listopada 2019 r. - Uniejów

28 listopada 2019 r. w Uniejowie rozpoczyna się 4. Forum Inteligentnego Rozwoju. Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona zostanie nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj w oparciu o krajowe i regionalne inteligentne specjalizacje.

Pieniądze na wsparcie bezrobotnych w województwie pomorskim

Dzięki unijnemu dofinansowaniu bezrobotni z Żuław i Powiśla będą mieli zorganizowane szkolenia i warsztaty. Zwiększy szanse na znalezienie pracy. Ze wsparcia skorzysta 320 mieszkańców.

Konferencja - „Biomasa, biogaz czy geotermia? - możliwości i innowacje w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii”, 27 listopada 2019 r., Łódź

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zaprasza na konferencję pt. „Biomasa, biogaz czy geotermia? – możliwości i innowacje w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii” organizowaną w ramach Projektu pn. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE, finansowanego przez Unię Europejską ze środków POIiŚ na lata 2014-2020.

Inauguracja Programu „Kultura”

26 listopada 2019 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca trzecią edycję Programu „Kultura” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wsparcie ze środków Funduszy EOG daje możliwość rozwoju dla sektora kultury w Polsce, w tym publicznych instytucji kultury, organizacji pozarządowych, publicznych szkół i uczelni artystycznych, a także jednostek samorządu terytorialnego.

Konsultacje społeczne w ramach projektu „Regionalna Strategia Innowacji Województwa Opolskiego do 2027 roku

Zarząd Województwa Opolskiego zachęca mieszkańców województwa opolskiego, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, szkół wyższych, przedsiębiorstw a także innych organizacji do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących strategii innowacji województwa opolskiego.

https://pixabay.com/pl/photos/chirurgia-szpital-lekarza-opieki-1807541

Powstanie mapa specjalistycznych usług medycznych

Miasta aglomeracji śląskiej chcą się podzielić świadczeniami usług medycznych. Te same oddziały szpitalne nie będą funkcjonować w sąsiednich miastach.

Konferencja - „Architektura przyjazna seniorom” - szansa na przewagę konkurencyjną i nowe kompetencje dla architektów, 26 listopada 2019 r., Warszawa

Dostosowanie istniejących placówek medycznych do potrzeb osób starszych, oraz przebudowa obiektów użyteczności publicznej, jak również tworzenie oddziałów geriatrycznych przy istniejących placówkach będzie wyzwaniem dla architektów na najbliższe lata. W związku z tym zasadnym jest nabywanie dodatkowych kompetencji w tym zakresie. Zagadnienia związane z tą tematyką będą przedmiotem wykładów podczas bezpłatnej konferencji organizowanej przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny, pod patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Tobiasz Bocheński został nowym Wojewodą Łódzkim

25 listopada 2019 r., premier Mateusz Morawiecki wręczył czterem nowym wojewodom akty powołań na stanowiska. Wojewodą Łódzkim został Tobiasz Bocheński. „Serce Polski bije tak samo mocno w wielkich miastach, małych powiatach jak i we wioskach. Mamy ogromne przekonanie, że ten okres, który za nami jest krokiem we właściwym kierunku. Budujemy Polskę właściwie rozwijającą się w każdej miejscowości" zaznaczył podczas uroczystości prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Konferencja - „W kierunku nowego systemu organizowania publicznego transportu zbiorowego”

22 listopada 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa z zakresu prawa publicznego transportu zbiorowego pt. „W kierunku nowego systemu organizowania publicznego transportu zbiorowego”.

https://pixabay.com/pl/photos/banknoty-z%C5%82ot%C3%B3wki-oszcz%C4%99dno%C5%9Bci-4073891

"Reaktywacja" pekaesów

800 milionów złotych budżet państwa przeznaczył na dofinansowanie przyszłorocznych przewozów autobusowych. Wnioski można składać do 29 listopada 2019. Dopłata do wozokilometra wyniesie złotówkę.

https://pixabay.com/pl/illustrations/student-profesor-uni-ksi%C4%85%C5%BCki-2052868

Szkoła ćwiczeń

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca organy prowadzące szkoły publiczne do udziału w konkursie finansowanym ze środków UE, dzięki któremu uruchomiona zostanie szkoła ćwiczeń.

Jak projektować zielone tereny w miastach?

Instytut Miast i Regionów zaprasza do udziału w projekcie szkoleniowym pt. „Program kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach".

Konferencja naukowa - „Administracja państwowa, służby specjalne i siły zbrojne II RP wobec ugrupowań i środowisk komunistycznych 1918-1939”, 21 listopada 2019 r., Warszawa

Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na konferencję naukową „Administracja państwowa, służby specjalne i siły zbrojne II RP wobec ugrupowań i środowisk komunistycznych 1918-1939”, która odbędzie się 21 listopada 2019 r. w Centrum Edukacyjnym im. Janusza Kurtyki, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Konwent Informatyków Polski Zachodniej, 21-22 listopada 2019 r., Międzyzdroje

Celem wydarzenia jest prezentacja dobrych praktyk w zakresie IT w urzędach, wymiana doświadczeń, a także promocja najlepszych rozwiązań informatycznych w instytucjach publicznych.

https://pixabay.com/pl/photos/czas-zarz%C4%85dzanie-czasem-stoper-3216252

Konkurs na „Innowacyjny Samorząd”

Wystartowała pierwsza edycja konkursu „Innowacyjny Samorząd”, nowego projektu Serwisu Samorządowego PAP. Celem konkursu jest promocja kreatywnych i innowacyjnych jst. Nagrodzone zostaną najbardziej nowatorskie rozwiązania wdrożone w jednostkach samorządowych.

2,3 miliarda złotych z UE na budowę 123 kilometrów nowych dróg ekspresowych

Środki unijne z programu Infrastruktura i Środowisko zostaną przeznaczone na budowę trzech dróg ekspresowych w województwach: mazowieckim, podlaskim, podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim.

Międzynarodowa konferencja - „Nierówna Edukacja. Forum wymiany myśli i doświadczeń”, 20 listopada 2019 r., Cieszyn

20 listopada 2019 r. w Cieszynie odbędzie się międzynarodowa konferencja „Nierówna Edukacja. Forum wymiany myśli i doświadczeń”. Wydarzenie odbywać się będzie na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Akcja profilaktyki zdrowotnej - „Nie cukrz”, 18 – 30 listopada 2019 r. , Elbląg

Dzięki inicjatywie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ (Delegatura w Elblągu) elbląskie instytucje będą rozdawać ulotki i zachęcać pracowników oraz petentów do zdrowego stylu życia, ruchu i zbilansowanej diety . Akcja ma na celu zapobieganie cukrzycy.

1-20   ...   561-580   581-600   601-620   621-640   641-660   ...   881-893  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego