NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia naukowe » Konkurs "Inwestycja z perspektywą" 2024

Konkurs "Inwestycja z perspektywą" 2024

A+ A-

Celem konkursu organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP jest promocja samorządowych inwestycji współfinansowanych z funduszy unijnych, a także chęć inspirowania innych do podejmowania podobnych inicjatyw.

Zgłoszenia przyjmujmowane będą do 26 stycznia 2024 r. do godziny 16.00; należy je przesyłać na adres samorzad@pap.pl, w tytule wpisując nazwę konkursu „Inwestycja z perspektywą”. Zgłoszenie powinno zawierać zdjęcie
i opis inwestycji (do 3,5 tys. znaków) oraz opis jej wpływu na lokalną społeczność.

W poniedziałek, 5 lutego br. uruchomione zostanie głosowanie dla internautów, które potrwa do 16 lutego 2024 r. Laureatów konkursu podczas konferencji prasowej.

Przykładowe dziedziny, których mogą dotyczyć zgłaszane rozwiązania, to: cyfryzacja, ochrona środowiska – zrównoważony rozwój, infrastruktura techniczna i gospodarka komunalna, polityka rozwoju – tworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości, przyciąganie inwestorów, polityka demograficzna, oświata, sport, kultura, ochrona zdrowia, aktywizacja mieszkańców i polityka społeczna. Projekty muszą być współfinansowane z budżetu UE w ramach dowolnej perspektywy unijnej.

Laureatów Konkursu wybiorą Internauci w plebiscycie internetowym. Wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców według stanu na 1 stycznia 2023 r. podanej przez Główny Urząd Statystyczny (publikujemy w załączniku pod artykułem). 

Trzy inwestycje z najwyższą liczbą głosów nagrodzone zostaną statuetką „Inwestycja z perspektywą”, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi nasz reporter z kamerą i udokumentuje zwycięskie przedsięwzięcie. Reportaż wideo z tej wizyty zostanie opublikowany na stronach PAP.

Konkurs realizujemy w ramach projektu „20 lat w Unii Europejskiej. Parlament Europejski a życie Polaków” współfinansowanego przez Parlament Europejski.

Więcej informacji na stronie

Zapraszamy do konkursu "Inwestycja z perspektywą" 2024 | Serwis Samorządowy PAP

 

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego