NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia naukowe » Ruszył nabór BGK na dofinansowanie energooszczędnych budynków komunalnych

Ruszył nabór BGK na dofinansowanie energooszczędnych budynków komunalnych

A+ A-

Jednostki samorządu terytorialnego mogą pozyskać na budowę mieszkań komunalnych oraz mieszkań na wynajem dla osób o średnich dochodach. W przypadku tworzenia energooszczędnych mieszkań dla gospodarstw domowych o niskich dofinansowanie może wynieść maksymalnie 15 proc. kosztów netto przedsięwzięcia, a przy mieszkaniach dla gospodarstw domowych o średnich dochodach (mieszkania społeczne czynszowe, w tym SIM/TBS) – 25 % kosztów netto przedsięwzięcia.

Aby gmina mogła otrzymać dofinansowanie, w budynku powstałym w ramach przedsięwzięcia wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP nie może przekraczać 52 kWh/(m2·rok). Warunkiem uzyskania wsparcia jest też zrealizowanie przedsięwzięcia do 31 sierpnia 2026 r., a projekt nie może wyrządzać poważnych szkód środowiskowych.

Wsparcie przyznawane jest w formie bezzwrotnego grantu i łączy się ze wsparciem krajowym udzielanym w programie budownictwa społecznego i komunalnego (program BSK). Pula środków w programie BSK na 2024 r. wynosi 1 053 193 913,18 zł.

Więcej informacji na stronie

https://samorzad.pap.pl/kategoria/dofinansowanie/ruszyl-nabor-na-dofinansowanie-energooszczednych-budynkow-komunalnych

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego