NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia naukowe » Wojewódzki Dzień Sołtysa, 11 marca 2024 r., Łódź

Wojewódzki Dzień Sołtysa, 11 marca 2024 r., Łódź

A+ A-

Władze województwa łódzkiego nie zapomniały także o sołtysie, który podjął inicjatywę ustanowienia Dnia Sołtysa. Święto to obchodzimy od 2009 roku, a jego pomysłodawcą był prezes Stowarzyszenia Sołtysów. Jan Tobiasz, bo o nim mowa, został szczególnie uhonorowany przez samorząd województwa. W spotkaniu uczestniczył reprezentant Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. 

Wydarzenie było także okazją do podsumowania programów grantowych Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych dla sołectw, a tutaj najbardziej wymowne są liczby. W poprzedniej kadencji samorządu (lata 2015 – 2018) wsparcie dla sołectw wyniosło 2,7 mln zł. Tymczasem w kończącej się właśnie kadencji (2019 – 2024) to już… 75,5 mln zł. Równie imponujące są różnice w liczbie zrealizowanych projektów z programów sołeckich: 546 (w latach 2015 – 2018) i 4051 w obecnej kadencji. Przypomnijmy, że obecna oferta przeznaczona dla sołectw to aż 3 konkursy: „Sołectwo na plus”, „Infrastruktura sołecka na plus” i najnowszy „Świetlica sołecka na plus”. 

Więcj informacji na stronie

https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/najbli%C5%BCsi-ludzkich-spraw

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego