NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Inauguracja roku 2016/2017 - Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku

W dniu 1 października 2016 o godz. 15:00 w sali barokowej w Muzeum w Łowiczu miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Inauguracja roku 2016/2017 - Łaski Uniwersytet Trzeciego Wieku

W dniu 27 września 2016r. w Łaskim Domu Kultury po raz dziewiąty zainaugurowany został rok akademicki na Łaskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który skupia ok. 200 słuchaczy. Wśród zaproszonych gości znalazła się Pani Dyrektor Iwona Wieczorek. Uroczystość uświetnił występ zespołu instrumentalnego „Zelowskie Dzwonki".

Szkolenie - „ Rola organów gminy i jednostek pomocniczych gminy w zakresie promocji produktów regionalnych. Jak pozyskać środki na promocję żywności i tradycji kulinarnych kultywowanych w małych gminach” - 25 wrzesień 2016 r.

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego w dniu 25 września br. zorganizował szkolenie na temat „Rola organów gminy i jednostek pomocniczych gminy w zakresie promocji produktów regionalnych. Jak pozyskać środki na promocję żywności i tradycji kulinarnych kultywowanych w małych gminach”.

22-23.09.2016 r.- Katowice - XIV Samorządowe Forum Kapitału i Finansów

Imprezę organizuje Municipium SA - wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". Partnerem - gospodarzem jest miasto Katowice.

19-20.09.2016r. - IV Kongres Rewitalizacji Miast

IV Kongres Rewitalizacji Miast, który odbył się w dniach 19–20 września w Wałbrzychu, kontynuował rozpoczętą w 2010 r. przez Instytut Rozwoju Miast w Krakowie tradycję wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy nauką i praktyką w zakresie odnowy i przekształceń miast. Partnerem wydarzenia był Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

19-20.09.2016r. - IV Kongres Rewitalizacji Miast

IV Kongres Rewitalizacji Miast, który odbędzie się w dniach 19–20 września w Wałbrzychu, kontynuował będzie rozpoczętą w 2010 r. przez Instytut Rozwoju Miast w Krakowie tradycję wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy nauką i praktyką w zakresie odnowy i przekształceń miast. Jednocześnie po raz pierwszy wydarzenie to organizowane będzie pod szyldem Obserwatorium Polityki Miejskiej IRM – nowej inicjatywy zmierzającej do kompleksowego ujęcia problematyki rozwoju polskich miast w kontekście celów i zadań zarysowanych w Krajowej Polityce Miejskiej. Głównym celem Kongresu jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dla szerokiego grona osób zainteresowanych procesami rewitalizacji – naukowców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz polityków. Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji Kongresu, zderzenie różnych punktów widzenia i doświadczeń skutkować będzie szerokim, interdyscyplinarnym ujęciem problemu i pozwoli poszerzyć wiedzę uczestników tego wydarzenia w zakresie rewitalizacji i polityki miejskiej.

Szkolenie - „Nowe rozwiązania i możliwości wprowadzone przez Ustawę Krajobrazową” - 14 września 2016 r.

14 września 2016 r. w Kępińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ul. Walki Młodych 9 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego przeprowadził bezpłatne szkolenie nt. „Nowe rozwiązania i możliwości wprowadzone przez Ustawę Krajobrazową”.

Szkolenie - „Centralizacja rozliczeń VAT a tworzenie samorządowych centrów usług wspólnych” - 13 września 2016 r.

13 września 2016 r. w Sławie odbyło się szkolenie zorganizowane przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego dotyczące tematyki „Centralizacja rozliczeń VAT a tworzenie samorządowych centrów usług wspólnych”.

O ustawie krajobrazowej w Ciechanowie

9 września 2016 r. w Ciechanowie odbyła się zorganizowana przez Związek Miast Polskich i Urząd Miasta Ciechanów konferencja poświęcona tzw. ustawie krajobrazowej.

Konferencja pt. „Muzeum - samorządowy opiekun dziedzictwa”

W dniach 8-9 września 2016 r. w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy odbyła się konferencja pt. „Muzeum - samorządowy opiekun dziedzictwa”, której współorganizatorem był Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

8.9.2016 r. - Dobrzyca - Genius loci w muzeach

Organizatorzy: Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

O samorządach podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju

XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, które odbyło się w dniach od 6 do 8 września 2016 roku, stanowi ważne wydarzenie polityczne i środowiskowe. Premierzy kilku państw, szefowie największych spółek i korporacji z Polski i z zagranicy oraz ponad trzy tysiące uczestników spotkało się w jednym miejscu i w jednym czasie, by debatować o polityce, przyszłości współpracy międzynarodowej i gospodarce. Oczywiście w dyskusji nie zabrakło także wątków regionalnych i samorządowych.



Wizyta Dyrektora Biura Związku Miast Polskich

W dniu 20 lipca Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego gościł Dyrektor Biura Związku Miast Polskich Andrzej Porawski. Celem wizyty było omówienie potencjalnych kierunków przyszłej współpracy.


Wizyta Burmistrza Supraśla

W dniu 15 lipca br. w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego gościł dr Radosław Dobrowolski Burmistrz Supraśla. Celem wizyty było nakreślenie potencjalnych kierunków przyszłej współpracy.

Spotkanie Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego z Prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz Prezesem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego.

W dniu 15 lipca br. odbyło się spotkanie Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego z Prezesem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów oraz Prezesem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego. Rozmowy dotyczyły możliwości współpracy w zakresie podjęcia wspólnych działań z zakresu edukacji w korzystaniu z dostępu informatycznego przy załatwianiu spraw w urzędach administracji publicznej.


1-20   ...   1441-1460   1461-1480   1481-1500   1501-1520   1521-1540   ...   1601-1605  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego