NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2023r., Biała

W dniu 11 listopada 2023 roku w Białej odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Zgierz

W dniu 11 listopada 2023 roku w Zgierzu odbyły się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Festyn "Radośnie dla Niepodległej" - 11 listopada 2023r., Dzierżązna

11 listopada 2023 r., Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego -  dr Iwona Wieczorek wzięła udział w Festynie „Radośnie dla Niepodległej” organizatorem którego było GMINNE CENTRUM KULTURY, SPORTU, TURYSTYKI I REKREACJI w DZIERŻĄZNEJ.

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, Sokolniki 2023r.

11 listopada 2023 r. w 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział we mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele MBK w Sokolnikach Lesie.

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2023 r., Łódź

11 listopada 2023 roku Pani Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego - dr Iwony Wieczorek - złożyła kwiaty przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza podczas wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Łodzi.

Jubileusz 125-lecia Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Zgierzu, 10 listopada 2023r.

10 listopada 2023 roku w murach liceum odbyła się uroczystość upamiętniająca 125 rocznicę powstania placówki i 105 rocznicę nadania jej Patrona – Stanisława Staszica. Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich, zaprzyjaźnionych szkół, instytucji, firm, emerytowani nauczyciele a przede wszystkim absolwenci szkoły. W wydarzeniu wzięła udział dr Iwona Wieczorek – Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, absolwentka Liceum im. Stanisława Staszica w Zgierzu.

Dzień Zdrowego Seniora, 9 listopada 2023 r.

9 listopada 2023 r. blisko 100 seniorów z powiatu zgierskiego uczestniczyło w zorganizowanym przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego Dniu Zdrowego Seniora.

CAF eTool

Europejskie Centrum Zasobów CAF przy EIPA w Maastricht, na stronie internetowej Instytutu, udostępniło elektroniczne narzędzie „CAF eTool”. Ma ono wspierać użytkowników CAF w przeprowadzeniu procesu samooceny organizacji z wykorzystaniem tego właśnie modelu. Narzędzie jest dostępne nieodpłatnie, w angielskiej i polskiej wersji językowej. Szczegółowe informacje o narzędziu można znaleźć w Aktualnościach/CAF serwisu służby cywilnej.

Webinarium „CAF w Urzędzie Miasta Krakowa”, 31 października 2023 r.

31 października br. w godzinach 12:00 – 14:00 na platformie MS Teams odbędzie się webinarium „CAF w Urzędzie Miasta Krakowa”. W trakcie spotkania Maria Rusowicz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Systemu Zarządzania Jakością oraz Agnieszka Górecka, kierownik Referat ds. Systemu Zarządzania Jakością w Wydziale Organizacji i Nadzoru podzielą się swoimi wieloletnimi doświadczenia ze skutecznego stosowania modelu CAF w usprawnianiu funkcjonowania organizacji orz jakości świadczonych przez urząd usług. Swój udział w spotkaniu i chęć podzielenia się swoimi spostrzeżeniami potwierdził również Tadeusz Zawistowski, ekspert CAF który wspierał pracowników UMK w przeprowadzeniu samooceny z wykorzystaniem modelu.

Wyjazd do Norwegii w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Wspólne Ścieżki”.

W dniach 25-30 października 2023 roku Pani Dyrektor NIST Iwona Wieczorek wraz z pracownikiem NIST Grzegorzem Nawrot uczestniczyli w wyjeździe do Norwegii w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Wspólne Ścieżki”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Hagia Marina oraz ANS Perfect Connection.

Forum Inteligentnego Rozwoju, 19-20 października 2023 r., Uniejów

Forum Inteligentnego Rozwoju – Kongres projektów przyszłości – od 2016 roku tworzą osoby i organizacje wprowadzające lepsze rozwiązania w swojej dziedzinie. Ich praca wpływa na inteligentny rozwój, który opiera na wiedzy i innowacjach. Uczestnicy każdej edycji naszego kongresu technologicznego wykorzystują kreatywne myślenie i sztukę innowacji do podniesienia jakości życia, czyniąc świat lepszym miejscem.

Utrata ważności profili zaufanych o ważności automatycznie przedłużonej podczas pandemii

31 października 2023 e. wygasną profile zaufane o ważności automatycznie przedłużonej podczas pandemii. Do osób których profil zaufany zostanie unieważniony trafi SMS z informacją jak go przedłużyć - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Rozstrzygnięto ósmą edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Rozstrzygnięto ósmą edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania to blisko 26 mld zł. Wnioski o wsparcie inwestycji mogły składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego i ich związki. Za Kancelarią Premiera zamieszczamy pełną listę beneficjentów wraz z kwotami wsparcia i wskazaniem dofinansowanych inwestycji.

Koncert „Łódzkie razem – Integracja międzypokoleniowa” – 13 października 2023 r., Łask

13 października 2023 r. przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wziął udział w koncercie pn. „ Łódzkie razem – Integracja międzypokoleniowa”, które odbyło się w Klubie Garnizonowym w Łasku. Wydarzenie stanowiło okazję do przybliżenia działalności samorządu województwa oraz integracji mieszkańców powiatu łaskiego. Spotkanie uświetnił występ Mateusza Mijała.

Gala BRA Day Polska - 13 października 2023 r., Łódź

13 października 2023 r., w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się uroczysta gala Gala BRA Day. 45 kobiet, które musiały zmierzyć się z chorobą nowotworową piersi, wystąpiło w roli modelek, prezentując kolekcje znanych projektantów. W wydarzeniu wzięła udział Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego - dr Iwona Wieczorek, która zabierając głos, zachęcała zebranych do aktywnej profilaktyki raka piersi.

Uroczystości pogrzebowe ofiar terroru komunistycznego ekshumowanych przez IPN - 13 października 2023 r., Łódź

13 października 2023 r., przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wziął udział w uroczystości pogrzebowej ofiar terroru komunistycznego ekshumowanych przez IPN - Ireneusza Kiwacza ps. Komar, Jana Kwaka, Stanisława Serwy ps. Płomień oraz Jana Żaka ps. Huragan, Bohun - , którzy przez lata spoczywali w bezimiennych grobach. Wydarzenie odbyło się w kaplicy Cmentarza Rzymskokatolickiego Doły w Łodzi. W wydarzeniu wzięli udział członkowie rodzin ofiar, przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich oraz służb mundurowych.

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi. W tym szczególnym okresie Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego po raz kolejny włącza się w działania na rzecz profilaktyki i diagnostyki onkologicznej. Podejmie także tematy służące utrwalaniu prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. 9 października 2023 r. na zaproszenie dr Iwony Wieczorek – Dyrektor NIST w seminarium wzięli udział lekarze reprezentujący Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi: dr n. med. Sebastian Niedźwiecki – chirurg onkolog oraz dr n.med. Beata Romanowska-Pietrasiak – specjalista genetyki klinicznej i medycyny rodzinnej, którzy omówili m.in. zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki onkologicznej.

Aktualności CAF

Przedstawiamy informację o czterech wydarzeniach poświęconych Wspólnej Metodzie Oceny (ang. Common Assessment Framework – CAF), planowanych IV kwartale t2023 r..

Moratex

Jubileusz 70-lecia Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „Moratex”, 29 wrzesnia 2023 r., Łódź

Gala Symbol, 16-17 listopada 2023 r., Katowice

Symbol to ogólnopolski program medialny, w którym wyróżniamy firmy, samorządy, uczelnie, instytuty PAN, spółki komunalne i inne liczące się podmioty, które w swojej branży funkcjonują najlepiej, znacząco przyczyniają się do rozwoju Polski, a ich funkcjonowanie staje się wzorem do naśladowania – Symbolem.

1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   ...   761-765  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego